ایده
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
ایده
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیكسب درآمد اينترنتيایده

تعداد بازدید : 433
نویسنده پیام
bakhshifatemeh آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت : 23 /5 /1396
ایده
بازسازي ساختمان
براي شناخت بهتر بازسازي ابتدا به معني اين كلمه در لغت نامه مي پردازيم . باز = دوباره يا همان سازي = ساختن به همان حالت و عملكرد اوليه .
بازسازي ساختمان چيست ؟
بازسازي از كلمه مرمت مي آيد، در معنا هر دو به يك معني مي باشند . از ديدگاه عده اي از كارشناسان، واژه مرمت را براي احيا بناهاي هنري و تاريخي كه در معرض تخريب قرار دارند به كار مي برند ، ولي واژه بازسازي را براي بناهاي با كاربرد هاي عمومي تر كه صرفا از ارزش تاريخي برخوردار نيست، به كار مي برند. گروه بازسازي فعاليت هاي فني و عملي را به منظور احيا وتداوم زماني يك بناي فرسوده انجام مي دهند .
خدماتي كه در بازسازي ابنيه صورت مي پذيرد از قبيل تعمير( بازسازی ساختمانهای قدیمی ) و يا تعويض كليه اتصالات و نماي ساختمان و يا تغيير در دكوراسيون بنا مورد نظر و به طور كلي تغيير يا تعويض هر آنچه كه در يك بنا به آن نياز داريم.
در بازسازي ممكن است تغييراتي در نوع مصالح مصرفي انجام گيرد كه اين مصالح بنا به تشخيص مجريان طرح و دلايل فني ، ميزان هزينه و زمان اجرا قابل تغيير است.
انواع بازسازي ساختمان
بازسازي آركنولوژيك يا مرمت علمي : در اين نوع بازسازي تمامي مراحل بازسازي ساختمان به صورت علمي و مطالعه دقيق انجام مي گيرد.
مواردي كه در اين نوع بازسازي رعايت مي شود به شرح زير مي باشد
مقاوم كردن و محكم كردن ساختمان
سوار كردن المان هاي جدا شده از ساختمان
حفاري براي پي ساختمان
نوسازي سنگ هاي نماي ساختمان و سفت كاري بخش هاي ترك خورده
بازسازي آرتيستيك يا مرمت هنري : در اين نوع نوسازي ساختمان اجازه ابداع به كسي كه وظيفه بازسازي ساختمان(شرکت بازسازی ساختمان) را دارد، داده مي شود و او با توجه به سليقه خود و تجربه خود قسمت هاي مختلف يك بنا را بازسازي و مرمت مي نمايد. همچنين قسمت ها و بخش هايي كه نياز به تكميل و اضافه شدن مصالح را دارند با ايده هاي جديد خود تكميل مي نمايد.
مي توان تاريخچه اين سبك را به دوران رنسانس و معماري سبك رنسانسي نسبت داد، زيرا تمامي معماران آن دوره در تمامي بازسازي هاي خود ابداعاتي نيز ايجاد مي نمودند و هر ساختمان كه نياز به بازسازي داشت را تكميل نيز مي نمودند. اين نوع بازسازي براي ساختمان هايي استفاده مي شود، كه اغلب درصد ماندگاري و حيات براي آن بنا بسيار پايين مي باشد.
روش هاي بازسازي ساختمان (مراحل بازسازی ساختمان)
بازسازي حفاظتي ساختمان : در اين روش به بازسازي و حفاظت كلي ازساختمان پرداخته مي شود و كليات يك بنا مورد بازسازي و حفاظت قرار مي گيرد. در اين روش بايد مطالعه كاملي بر روي تمام ويژگي هاي يك ساختمان و مصالح آن انجام شود تا بتوان مراحل بازسازي را صحيح و كامل انجام داد.

بازسازي سبكي ساختمان يا آناستيلوز : اين روش به اين صورت انجام مي پذيرد كه تيكه هاي جاگزين به جاي تكيه هاي فرسوده قبلي جاي گذاري مي شود اما به گونه اي كه بيشترين شباهت را به نماي ابتدايي ساختمان دارد. اين روش بازسازي اغلب براي بنا هاي تاريخي فرسوده استفاده مي شود كه نمي خواهيم هارموني و سبك قبلي آن از بين برود. در اين روش بايد حتي المكان كمترين تغيير بر روي ساختمان انجام شود.
بازسازي با روش پاكسازي سبكي: در اين روش مواردي كه باعث ضرر بر روي ساختمان و از بين رفتن آن مي شود، حذف و پاك سازي شده و الحاقات نامناسب كه اصالت بنا را زير سوال مي برد، از بنا جدا خواهد شد.
بازسازي تكميلي ساختمان: در اين روش بازسازي ساختمان قسمت هاي از دست رفته بنا دوباره بازسازي و تكميل مي شود، تا يك ساختمان بتواند به حيات خود دوباره ادامه دهد؛ در بسياري از ساختمان هاي فرسوده در شهر ها از اين روش بازسازي براي استفاده مجدد يك ساختمان استفاده مي شود.
بازسازي ساختمان مي تواند شامل موراد زير باشد:

  • بازسازي تاسيسات ساختمان شامل موتورخانه و ...

  • بازسازي كف شامل تغيير كفپوش و كاشي و سراميك

  • تغيير در ديوار پوش هاي ساختمان

  • بازسازي سرويس بهداشتي

  • بازسازي آشپزخانه

  • بازسازی ساختمان اداری

  • تغيير در معماري داخلي ساختمانامضای کاربر : انواع کاغذ دیواری دکوراسیون داخلی تامین مالی جمعی المنت ابزاردقیق
دوشنبه 26 شهریور 1397 - 16:57
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ